Срібні ікони – незамінний атрибут будь-якої обителі
У нашій країні срібні ікони завжди мали особливу популярність. Їх дбайливо оберігали та зберігали у найнадійніших місцях. У зв'язку з приходом радянської влади ставлення до релігії змінилося, але такі предмети ексклюзивного прикрашання домашньої та церковної обителі наші родичі оберігали всіма силами.
Завдяки розвитку сучасного суспільства та мистецтва, кожна воцерковлена людина може мати велику кількість зображень святих у своєму просторі. Срібний образ Святого Миколая або Спасителя прикрашає не лише безліч будинків, а й робочих місць, автомобілів тощо. Крім особистого користування, такий виріб можна преподнести як подарунок з будь-якого приводу. Якщо винуватець урочистості сповідує ту ж релігію, що й ви – такий подарунок принесе йому безліч незабутніх емоцій. Завдяки цьому, ви можете бути впевнені, що дорогоцінний виріб не буде забутий новим господарем і не збиратиме пил у дальній шафі.
Срібна ікона: витвір мистецтва чи незамінний оберіг?
Витоки іконописання лежать ще в Стародавньому Єгипті, адже багато вчених вважають, що першими аналогами сучасних ікон є зображення фараонів та стародавніх богів на єгипетських саркофагах. На території Європи іконопис став затребуваним у VII столітті, у процесі поширення християнства цих землях.
Протягом кількох століть це ремесло сильно розвинулося і тепер ікону можна назвати справжнім витвором мистецтва. Сучасний ювелірний майстер підходить до свого завдання з особливим трепетом, тому кожна ручна робота виходить особливою та незвичайною. Нерідко у виготовленні ікони використовується такий матеріал, як срібло, золото і платина. Також в інкрустації виробу бере участь дорогоцінний камінь, наприклад, аквамарин, рубін, смарагд і т.д.
Незважаючи на всю красу ікони не варто забувати, що її головне завдання – сакральне. Виріб приносить особливу чистоту та сенс у життя кожної людини, також оберігає свого власника. У випадку, коли вам нема з ким поговорити чи порадитися – ви завжди можете звернутися до лику святого.
Різновиди іконописних творів
Незважаючи на те, що у кожної ікони лише одна функція – захищати та оберігати свого власника, цих предметів ексклюзивного прикрашання церковного, домашнього та робочого простору існує безліч. В основному, іконописні твори поділяються на такі категорії:
Натільні. Це міні-копія зображення святого або сцен з Біблії, які обрамлені не великою рамкою та зазвичай їх надягають на шию.
Автомобільні. Ця категорія популярна серед водіїв маршрутних транспортних засобів, далекобійників та простих любителів швидкості. Міні-копія ікони зазвичай розташовується праворуч від водія та захищає його від неприємностей у дорозі.
Іменні. Зазвичай такий виріб купується як подарунок на день народження, день ангела, хрестини або будь-яке інше свято. На іконці зображений святий з таким самим ім'ям, як у винуватця урочистості.
Вінчальні. Це особлива категорія ікон, які супроводжують таїнство вінчання та подаються молодятам на довге та щасливе сімейне життя.
Настінні чи складані. Зазвичай, такий виріб розташовується на стінах будинку або робочого приміщення.
Найбільш поширеними образами кожної категорії вважаються зображення Божої матері, Ісуса Христа, найшанованіших святих (Святий Миколай, Іоанна Богослова тощо). Також окремою популярністю користуються лики святих, які зробили великий внесок у розвиток та поширення християнства (Володимир Великий, цілитель Пантелеймон тощо).
Ікона – одне з найкращих вкладень у сучасному світі
Здається, що у світлі подій, що відбуваються, не варто недооцінювати цей виріб. Навіть у найтемніші часи можна звернутися до лику святого за допомогою або просто виговоритися, від цього людині стає легше переживати непрості події.
Крім сакрального, іконописні зображення мають цілу низку переваг, завдяки чому стають одним з кращих придбань для домашнього вжитку або на подарунок, наприклад:
Висока якість. У сучасному виробництві використовуються тільки високоякісні матеріали, завдяки чому згодом виріб не втратить колишній зовнішній вигляд і не потьмяніє.
Оригінальність. Ювелірний майстер з великою відповідальністю ставиться до цієї роботи, тому кожен виріб виходить особливим.
Ефект занурення. Завдяки використанню якісних масляних фарб, матуючого ефекту, гри світлотіні та інших художніх технік, образи святих виходять дуже реалістичними. Завдяки цьому ви можете уявити, що перед вами не зображення благодійника, а реальна людина. За допомогою такого ефекту людині простіше відкрити душу та розповісти про свої проблеми, попросити допомоги.
Великий термін використання. Родіювання, якісне емалеве покриття тощо не тільки надають виробу благородного блиску, але й допомагають йому служити довше. Також термін експлуатації допомагає продовжувати такий матеріал у композиції виробу, як срібло.
Ручна робота. Кожна ікона виготовляється ювеліром вручну, завдяки чому кожен виріб унікальний і цінний.
Не можна забувати також у тому, що у іконописному ремеслі використовується вставка інших дорогих металів, наприклад золота чи платини. Також має місце інкрустація виробу алмазами, сапфірами, рубінами тощо. Дорогоцінний камінь робить авторський екземпляр більш привабливим та оригінальним.
Якщо ви вирішили придбати ікону для особистого користування або на подарунок, але не можете знайти бажаний варіант – рекомендуємо ознайомитись з нашим каталогом товарів. Серед широкого асортименту ви легко знайдете виріб, який буде відповідати всім вашим критеріям.